Potisknuté trička, mikiny a jiné oděvy.

Potisknuté trička, mikiny a jiné oděvy.

Na našem e-shopu naleznete různé oděvy pro hasiče, které využíváte denně a to trička, mikiny, tepláky nebo třeba i bundy. Námi dodávané oděvy s potisky jsou hlavně značky Adler nebo i jiné, také je možné, pokud vám naše nabídka nevyhovuje, že si konkrétní věc koupíte sami a my vám je potiskneme.

V tomto článku Vám poradíme, jak docílit maximální doby, kterou bude držet potisk na oděvu hlavně bavlněném nebo směsi bavlny/polyester, a také jak správně vybrat tričko, podle toho co od něj očekáváte.

Nejdříve jak správně postupovat při údržbě textilu s potiskem.

Potisky, které my tiskneme na trička, které dodáváme vydrží na textilu klidně i tři roky. Musí se ale dodržet několik zásad při praní. Pereme tak, jak je uvedeno na cedulce na textilu, ale s potiskem můžeme prát maximálně na 80 stupňů (pokud nám to triko povoluje) s tím, že textil musí být otočený na rub. Například trika, která máme v nabídce můžeme prát maximálně na 40 stupňů. Můžeme chemicky čistit i vložit do sušičky pokud nám to látka dovoluje. Triko dáváme na rub, protože při praní by mohlo dojít ke seškrábání buď motivu, z trika v horším případě i lepidla, který drží potisk.

Pokud se někde potisk odchlipuje, tak můžete zkusit nastavit žehličku na 160 stupňů a motiv přes pečící papír přežehlit dostatečně silným tlakem. Motiv by se měl vrátit na původní místo a držet dále.

 

Jak vybrat trika/polo-košile/mikiny – jaký je mezi nimi rozdíl

V naší nabídce je spousta trik nebo i mikin. S potiskem hasiči, erbem SDH nebo i jiným libovolným potiskem, který si můžeme zvolit. Je zde však jedna věc, kterou na internetu neuvidíme. A to jaké to triko, které kupujeme ve skutečnosti vypadá. Pro zákazníka je tedy důležitá hodnota gramáže trika. Standardně prodáváme trika Hasiči s gramáží 160 g/m2  . Jedná se klasická trika, která se standardně prodávají a splňují základní požadavky. Od gramáže trika 190 a více, je už na triku znát rozdíl na váze trika i hmatatelné kvality. Tedy většinou čím větší gramáž trika, tím i větší kvalita – zároveň triko je i teplejší.

 

Triko pro běžné s potiskem Hasiči nošení doporučuji tedy v tomto odkazu.

Triko jako dárek nebo pro nošení s potiskem Hasiči a vyšší kvalitou doporučuji v tomto odkazu.

Motivy s hasičským vzorem, tiskneme na trika s vyšší gramáží bavlny.

Textil se pak ještě liší podle střihu, druhu bavlny a dalších vlastností.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *