Přilba Dräger HPS 7000 Standard

Kód: 753/SIG 753/FOT 753/SIG2 Zvolte variantu
2 hodnocení
Značka: Dräger
9 474 Kč 10 555 Kč 10 153 Kč od 9 474 Kč 7 829,75 Kč bez DPH 8 723,14 Kč bez DPH 8 390,91 Kč bez DPH od 7 829,75 Kč bez DPH
Dodací doba: 30 dnů Dodací doba: 30 dnů Dodací doba: 30 dnů Zvolte variantu
Barva
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Nátylník
Štít
 • skořepina s černým štítkem
 • sklopný obličejový štít s aretací ve dvou polohách
 • možnost instalace integrované čelové svítilny Dräger
 • možnost použití boční externí lampy
 • kotevní kapsy pro adaptéry masky (standard Dräger/Gallet)
 • Hmotnost přilby (bez příslušenství) : 1480 g

Detailní informace

Profe
Profesionální přístup
ke každé objednávce!
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Ke každé objednávce nad 1500,- Kč
Zasilkovna
Doručení malých balíků
Zásilkovnou po celé ČR a SK

Detailní popis produktu

Přilba Dräger HPS 7000 Standard

 

Standardní nabídka HPS 7000 Standard:

Specifikace:

 • skořepina s černým štítkem
 • sklopný obličejový štít s aretací ve dvou polohách
 • možnost instalace integrované čelové svítilny Dräger
 • možnost použití boční externí lampy
 • kotevní kapsy pro adaptéry masky (standard Dräger/Gallet)
 • Hmotnost přilby (bez příslušenství) : 1480 g

Certifikáty:

 • EN 443:2008 (typ B 3b, C, E2, E3, -40 °C), kombinace maska přilba DIN 58610

Vysvětlivky k variantám

 • Nátylník
  • Bez nátylníku – přilby jsou již dodávané bez nátylníků
  • ALU / Nomex – nátylník, který je z jedné strany opatřen ALU materiálem a strany vnitřní Nomexem
  • Nomex Krátký – nátylník z Nomexového materiálu krátký
  • Nomex třívrstvý (holandský límec) – nátylník ve stylu holandský límec ze 3 vrstev Nomexového materiálu.
 • Štít
  • zlatý – 
  • čirý – standardní výbava

Střižena na míru pro každou hlavu

S tímto požadavkem vyvinula firma Dräger přilbu HPS 7000, přičemž na vývoji se svými zkušenostmi a potřebami podíleli hasiči z celého světa a všech oborů. Dvě velikosti skořepiny v kombinaci se třemi velikostmi vnitřního nosného systému pokrývají většinu tvarů obličeje a hlavy v rozsahu 50 až 66cm. Se svou hmotností cca 1580 g v základní verzi patří kromě toho k nejlehčím přilbám ve své třídě. Vedle pohodlného a pro kůži příjemného vnitřního vybavení z antialergických a poddajných materiálů se přilba Dräger HPS 7000 vyznačuje vysokou mírou pohodlí při obsluze i nošení.

Pohodlí je otázkou seřízení

Polstrovaný 4-bodový upínací systém umožňuje bezpečné a jednoduché přizpůsobení jakémukoli tvaru hlavy. Optimální vyvážení přilby může být individuálně nastaveno v oblasti zátylku a brady. Polstrování z Nomexu kromě toho zajišťuje, že přilba pohodlně sedí v jakékoliv situaci. Integrovaná temenní síťka umožňuje výškové nastavení přilby a zajišťuje dobré větrání. Pomocí snadno dosažitelného seřizovacího kolečka s pojistným mechanismem na vnější zadní straně skořepiny můžete i v průběhu zásahu snadno seřídit velikost nosné čelenky a upravit si tak komfort podle typu a délky vykonávané činnosti.

Design na nejvyšší úrovni

Ergonomická konstrukce přilby optimalizuje rozložení hmotnosti a umístění těžiště a zbavuje tak Vaše krční svaly zatížení. Velký a moderní zorník pro ochranu obličeje zajišťuje neomezený výhled a zároveň garantuje nejvyšší ochranné vlastnosti. Pro použití pod ochranným protichemickým oblekem může být zorník zafixován v horní úvrati. Bezpečnou alternativu nabízejí integrované sklopné ochranné brýle s možností nastavení vzdálenosti od obličeje, jejichž spodní okraj je opatřen ochrannou lištou z měkkého materiálu. Zorníky přitom ponechávají dostatek prostoru pro použití dioptrických brýlí nebo ochranné dýchací masky. Hasičská přilba HPS 7000 je však mnohem více než jen prostou součástí výstroje – je také Vaším osobním poznávacím znamením. Proto si můžete přílbu sestavit dle vlastních požadavků: Od celé řady volitelného příslušenství a barevných variant až po např. individuální emblém pro Váš čelní štítek.

Funkční systém

Jelikož si firma Dräger zakládá na tom, že nabízí komplexní systémová řešení, podařilo se jim pozvednout kompatibilitu jejich produktů na novou úroveň. Univerzální a individuálně nastavitelný rychloupínací systém pro masky Dräger typové řady FPS 7000 (resp. Panorama Nova) poskytuje výkonnou a bezpečnou kombinaci maska-přilba. S celoobličejovou maskou FPS 7000, s integrovaným komunikačním modulem FPS 7000 COM-PLUS a se vzduchovým dýchacím přístrojem z typové řady PSS dosáhnete optimálního sladění celého systému. Lehká LED svítilna je integrována do skořepiny přílby a dostatečně osvětluje Váš pracovní prostor. Je upevněna uprostřed na čelním štítku a vybavena efektivní clonou proti oslnění , ale např. i inteligentním systémem pro správu baterie. V rámci vnitřního vybavení mohou být namontována různá komunikační zařízení pro různé druhy vysílaček. Budete tak moci uspokojivě komunikovat i v případě velkého hluku v okolním prostředí.

Nejvyšší bezpečnost díky kombinaci nejmodernějších materiálů

Navzdory své nízké hmotnosti patří přilba Dräger HPS 7000 k nejbezpečnějším integrálním přílbám ve své třídě. Její vnější pevnostní skořepina vyrobená z kompozitních materiálů ve spojení s absorpční vnitřní skořepinou z PUR zajišťuje maximální ochranu před tepelnými i mechanickými vlivy. Kompozit vyztužený skelnými vlákny a aramidovou tkaninou je přitom schopen odolávat i extrémním teplotám, žáru a působení plamenů. Netříštivé zorníky z polyestersulfonu, odolné proti působení vysokých teplot bezpečně chrání Vaše oči i obličej před velkým žárem, úlomky a kapalnými chemikáliemi

Široká škála příslušenství

Komplexní soubor produktů od firmy Dräger doplňuje rozsáhlý program příslušenství. Reflexní pásky zlepšují Vaši viditelnost za všech okolností a umožňují identifikaci osob. V souladu s oblečením, které při zásahu používáte, Vás chrání různé varianty nátylníků. Pomocí adaptéru je možno na levou nebo pravou stranu přílby namontovat samostatnou svítilnu. Potah z Nomexu chrání vaši přilbu při výcviku a zvyšuje její životnost. Bezpečné skladování a bezpečnou přepravu je možno zajistit pomocí vaku nebo tašky na přílbu.

V okamžiku připravena k opětovnému použití

Díky minimálnímu počtu součástí je údržba přílby Dräger HPS 7000 velmi snadná a efektivní. Celé vnitřní vybavení je přitom možné s pomocí standardního nářadí vymontovat a znovu namontovat rychle a bez námahy, stejně jako jednotlivé komponenty přilby. Všechny součásti přilby se perou a dezinfikují pomocí komerčně běžně dostupných čistících prostředků, v ruce nebo v průmyslových pračkách.